Adventní koncert 9.12.2022 v Milovicích

Proč  letos nebude Vánoční koncert Hasičské dechové hudby v Lysé?

Odpověď je docela jednoduchá – pro tak velké těleso (cca 32 hráčů) je v Lysé jediný dostatečně velký prostor, a to Výstaviště. Není sice prvoplánově projektováno na kulturní akce, ale vyhovuje. Jenže letos ze strany Výstaviště  bohužel žádná nabídka na vánoční spolupráci s Hasičským orchestrem nepřišla.

Uvítali jsme proto možnost zahrát si v prostředí milovického kulturního domu. Je to skutečně důstojný prostor, který je pro konání kulturních akcí nejrůznějšího rázu patrně nejlepší v celém širokém okolí.

V Lysé nad Labem žijeme už několik desítek let v zajetí předvolebních slibů na vybudování  odpovídajícího kulturního stánku. Nebudu zde vyjmenovávat všechny politické strany a všechny starosty, kteří nám kulturní sál slibovali. Naposledy jsme doufali ještě v letošním roce v multifunkční halu, ze které se však nakonec stala “jen” tělocvična , i když docela hezká. Pro naše účely bohužel není vhodná a v důsledku jejího financování budou navíc na několik let další investice omezeny. Lyský kulturní stánek je tedy v nedohlednu.

Letošní koncert, tentokrát nazvaný Adventní,  se bude konat 9. 12. 2021 v 19 hodin v Kulturním domě v Milovicích a s orchestrem bude účinkovat vynikající dětský sbor AMA MUSIKA za řízení Jany Erbenové. Na programu bude jen několik skladeb z oblasti dechové hudby, pro zbylé melodie jsme sáhli do muzikálů, filmové hudby nebo žánru swingu. Druhou polovinu vystoupení věnujeme vánočním písním a koledám, které svým zpěvem doprovodí již zmíněný sbor AMA MUSIKA. Snad posluchačům orchestr společně se sólisty připraví příjemný zážitek a navodí tu správnou vánoční atmosféru.

Víme, že ne všichni mají možnost jednoduše se do Milovic dopravit. Proto bude před konáním koncertu u hasičské zbrojnice v Lysé přistaven autobus, který vás na místo konání zdarma odveze a přiveze (zájemci se nahlásí na mobi 775 911 984 ).

Vstupenky na koncert je možné zakoupit již nyní v Kulturním domě v Milovicích, on-line na kdmilovice.cz, nebo zavolejte na výše uvedené číslo a my pro vás vstupenky zajistíme.

Těšíme se na vás!